mar 19

Izolacja w kuchni

Gdy mówimy o kuchniach, nie możemy skupiać się jedynie na kuchniach domowych. Jest bowiem jeszcze inna kategoria kuchni: kuchnie restauracyjne. Obsługują one dużą liczbę osób i służą jedynie do gotowania i przygotowywania jedzenia. Przy takiej dużej kuchni zazwyczaj umieszczona jest spora chłodnia, bo zwykła lodówka nie wystarcza na przechowywanie produktów.

Chłodnie przy gorących kuchniach to nie takie oczywiste rozwiązanie. Aby chłodnia mogła funkcjonować potrzebna jest doskonała izolacja od wilgoci i wysokiej temperatury. Taką izolacją dysponuje firma www.diamondexpert.pl, która sprzedaje materiały ociepleniowe i izolacyjne. Izolacja w chłodni musi być na najwyższym poziomie i spełniać najwyższe standardy. Bez tego nie byłoby możliwości szybkiego przygotowywania jedzenia dla gości.

mar 16

Kuchnia na poddaszu

Kuchnia to pomieszczenie które na pewno jest bardzo często eksploatowane  na pewno warto zadbać nie pod każdym względem. Często zdarza się tak że kuchnie są lokalizowane na poddaszu i wtedy trzeba zadbać o odpowiednią izolację takiej kuchni. A jak wiadomo może to nie być proste bo w kuchni jest wiele wilgoci albo ciepła i tak to wszystko się zmienia.

Dlatego izolacja pianką takiej kuchni to sprawa priorytetowa a taki sposób wydaje się być bardzo dobry. Dobra izolacja kuchni na poddaszu daje nam gwarancję bezpieczeństwa i to jest chyba najmocniejszy argument w tej sprawie. Nowatorskie metody muszą być bezpieczne a ta taka jest.

mar 14

Remont kuchni

Remontując naszą kuchnię musimy być przygotowani na wydatki, które z tym faktem są związane. zakupy budowlane potrafią nie źle wykończyć nasz budżet. Ważnym jest w tym okresie wybranie odpowiedniej firmy w której zrealizujemy zakupy materiałów budowlanych.

HMB Potoczak Skawa To bardzo dobra hurtownia materiałów budowlanych dobrych i sprawdzonych firm, które cieszą się dużą popularnością i dobrą opinią wśród osób które je sprawdziły. Ceny hurtowni nie są wysokie a dodatkowym plusem, który na pewno wszystkim się spodoba są promocje. Obsługa hurtowni chętnie pomoże każdemu w wybraniu materiału odpowiedniego w danej sytuacji.
Blue Hard Hat

lut 13

Cegła dekoracyjna w kuchni

Teraz nieco szalony pomysł. Chodzi mianowicie o cegłę dekoracyjną którą można wykorzystać aby nasza kuchnia była ciekawsza. Skąd ten pomysł? Wszystko dlatego że ostatnio spotkałem bardzo ciekawe projekty cegły dekoracyjnej wykorzystanej w kuchni.

Cegłę o której mówię znajdziesz tutaj. Może to być cegła biała lub czerwona. Można ją wykorzystać wszędzie tam gdzie stylizujemy dom na klasyczny klimat.

Cegłę dekoracyjną można wykorzystać na wiele sposobów. Wiele firm oferuje taką cegłę i można bez problemu znaleźć projekty i realizacje kuchni w których została wykorzystana cegła dekoracyjna. Wystarczy tylko poszukać.

cegła dekoracyjna

lut 05

Remont od kuchni

Czasem od dłuższego czasu myślimy o remoncie ale nie możemy go dokładnie zaplanować. Okazuje się że zazwyczaj wszystko zaczyna się od kuchni i remont też od kuchni się zacznie. Dzieje się tak dlatego że kuchnia to miejsce w którym wszyscy przebywają bardzo dużo czasu i to sprawia że musi być ona niemalże idealna.

Remont z firmą Limfach nie musi ale może zaczynać się od kuchni. Firma oferuje kompleksowe prace remontowe w Krakowie i okolicach. Wykończenia wnętrz, kompleksowe prace remontowe, przeróbki instalacji, nowoczesne aranżacje – to jest to co firma wykonuje i możesz sam zobaczyć na limfach.pl

po remoncie

lut 03

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne w kuchni to podstawa. Z taką tezą się chyba wszyscy zgodzą ponieważ płytki kuchenne są doskonałym materiałem odpornym na wodę, brud czy wilgoć. Kuchnia to takie miejsce gdzie ciągle się coś dzieje, spędzamy dużo czasu i chcemy aby była wytrzymała cały czas. Więc płytki podłogowe i ścienne w kuchni to nie do ominięcia sprawa.

Płytki ceramiczne ze sklepu plytkizopoczna.pl doskonale nadają się do kuchni czy łazienek. W tym sklepie kupimy to czego oczekujemy i jeśli wszystko zaczyna się od kuchni to powinno się też zacząć od tego sklepu. Doskonałe kolekcje płytek ceramicznych na pewno wyposażą każdą kuchnię – sprawdź sam.

 

lut 02

Płytki i blaty w kuchni

Wiele osób zapewne zastanawia się jakie wybrać płytki i blaty do kuchni. Chciałabym poradzić tylko jedno: wybierzecie płytki kamienne i blaty kamienne. Jest naprawdę duża różnica pomiędzy płytkami kamiennymi i blatami kamiennymi a innymi. Inwestycja w płytki kamienne oraz blaty kamienne opłaci się ponieważ nie trzeba ich wymieniać po roku lub dwóch. Płytki kamienne i blaty kamienne są wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia. Polecam płytki kamienne granitgoral.pl, firma ta zajmuje się wyrobami kamiennymi więc znajdziecie tam również blaty kamienne.
Jeśli poszukujecie płytek kamiennych, blatów kamiennych lub innych wyrobów kamiennych to zapraszam na stronę internetową hurtowni Granit Góral.

płytki kamienne

sty 30

Drzwi ppoż w kuchni

Kuchnia to miejsce szczególnie narażone na niebezpieczeństwa typu pożary czy zaprószenia ognia i zadymienie. Wiadomo podczas gotowanie różnie może być i różnie to wszystko może się skończyć. Ale możemy w pewien sposób to ograniczyć i niebezpieczeństwo pożaru nie wydostanie się poza obszar kuchni. Musimy zastosować drzwi przeciwpożarowe ei-30 lub nawet ei 120.

Takie rozwiązanie w znaczny sposób sprawi że będziemy bezpieczniejsi i my i nasz dobytek a takie drzwi ppoż ei 120 wcale nie są aż tak kosztowną inwestycją jak się może wydawać. Wystarczy wejść na stronę internetową www.doortrade.eu/?drzwi-przeciwpozarowe,2 i dokonać wyboru oraz zamówić a dotrą one do nas i na pewno ta inwestycja to nie będzie wyrzucenie pieniędzy w błoto.

drzwi pożarowe

sty 27

Kuchnia z drewna

To prawda że w domu wiele rzeczy zaczyna się od kuchni. Wspomniana kawa, rozmowy, wspólne jedzenie. Ale i podczas budowy może też wszystko się zaczynać od kuchni. Szczególnie gdy budujemy domy z bali góralskie i myślimy już o drewnianej kuchni w nim. Jednak do niej jeszcze daleka droga ponieważ najpierw musi powstać sam dom. A to już problem firmy wykonującej inwestycję. A dokładniej możemy to zlecić firmie o nazwie Rob-Gont.

dom góralski

Producent gontów drewnianych i łupanych a także wykonawca domów jednorodzinnych z bali oraz domów góralskich doskonale wykona nasz projekt oraz wszystko co jest w nim związane z drewnem.

Warto inwestować w coś dobrego a ta firma taka jest na pewno.

sty 24

Wszystko zaczyna się od kuchni

Zdanie z tytułu jest może lekką przesadą, ale faktycznie wiele rzeczy zaczyna się od kuchni. Weźmy na przykład początek każdego dnia. Wstajemy i zanim wyjdziemy do pracy to udajemy się właśnie do kuchni po to, żeby zjeść śniadanie. Nie zawsze jest na to czas, ale powinniśmy wygospodarować na to około 15-20 minut, co pozwoli nam mieć więcej energii na cały dzień.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Meble kuchenne powinny być wygodne. Takie meble tworzy firma szafy-kuchnie.waw.pl z Warszawy, która jako jedna z niewielu oferuje tak konkurencyjne ceny. Warszawa jest bardzo specyficznym rynkiem nieporównywalnym do żadnego innego miasta w Polsce, dlatego znalezienie tutaj stosunkowo niedrogiego producenta kuchni na wymiar, który realizuje świetne projekty i meble kuchenne jest nie lada sztuką.